יום ראשון, 10 במאי 2015

ביקורת וחוות דעת על Meizu m1 note

עידכון:

לאור מספר מקרים שקראתי בפורומים לגבי השירות והאחריות של באג (כולל מקרה של חבר קרוב שקנה שני מכשירים), עולה שחלק מהמכשירים נמכרים תקולים. באג, לא מחליפה אותם (אפילו שהם חדשים ונמכרו תקולים מלכתחילה) אלא שולחת למעבדה לעד שבועיים. מה שאומר שצרכנים משלמים מחיר מלא ובעצם מקבלים מכשיר משופץ.

אני מדגיש, לא מדובר במשהו לא חוקי. על פי החוק מותר לבאג לקחת לתקן ואין חובה להחליף. על פי דעתי, זו התנהלות לא נכונה. מכשיר חדש צריך להיות חדש ולא משומש!

מאחר ובאג מוכרים מכשירים שחלקם תקולים ולא מחליפים לחדש. אני נמנע מלהמליץ על המכשיר.


למי שפיספס, באג החלה למכור את מכשיר ה Meizu m1 note בסכום שישאיר לכם עודף מאלף.
999 ש"ח והמייזו אצלכם (או 1299 לגרסת ה 32 ג'יגה). לשאלה אם זה שווה, כל אחד ישיב לעצמו. הינה מה שיש לי לומר על המכשיר.

ראשית, למי שמתעניין בנתונים היבשים, אפשר להציץ באתר gsmarena ולקבל את המפרט המדוייק.

בקצרה: המכשיר הבסיסי הוא פאבלט בגודל 5.5 אינץ' ומגיע עם 2 ג'יגה RAM ו 16 ג'יגה זיכרון פנימי.
המכשיר תומך בדור 4 אבל ללקוחות פלאפון עלולות להיות בעיות קליטה באזורים מסוימים בגלל מחסור בתדר.
למכשיר יש תמיכה בשני סימים בו זמנית.

כמו כל מכשיר, יש לו חסרונות ויתרונות. היתרון הכי גדול הוא המחיר. המכשיר עולה 999 ש"ח ועבור החומרה והנתונים שלו זה עסק לא רע.יתרונות:

מחיר זול - 999 ש"ח. רמת מחיר של מכשיר מהמעמד הנמוך שמביאה מכשיר מהמעמד הגבוה.

מסך גדול - 5.5 אינץ'. מסך איכותי שמאפשר עבודה נוחה גם בשמש חזקה.

מערכת הפעלה - מערכת הפעלה FlyMe מהירה ופשוטה שבנויה מעל אנדרואיד 4.4.2 (בקרוב תמיכה באנדרואיד 5).

מצלמה - מצלמה קידמית מהירה ואיכותית (עם שלל אופציות מעניינות בזמן הצילום).

מראה - נראה טוב (די סובייקטיבי כמובן, אבל לדעתי המכשיר נראה אלגנטי ויפה).

זיכרון - זיכרון RAM גדול יחסית למכשיר בתחום המחיר הזה.

סוללה - סוללה של 3140 mAh. אצלי בשימוש די אינטנסיבי היא החזיקה מעמד יום שלם.

ROOT - קל מאוד לעשות ROOT למכשיר דרך התפריט. בלי סיבוכים והתעסקויות (תודה לz1george מפורום סלולר בתפוז שהזכיר לי את זה).


חסרונות:

ספיקר חלש - אם בניתם עליו להשמעת שירים במסיבות, תתאכזבו לגלות שהווליום בספיקר קצת חלש.

שליטה בוויליום - לחיצה על הווליום במסך הראשי רק מגבירה ומנמיכה את הצילצול. אין אפשרות בצורה נוחה להנמיך רק התראות או רק מדיה כמו שהורגלתי בגלקסי שלי. קצת מציק אבל מתרגלים.


בעיית WAZE - כרגע קיימת במכשיר בעייה עם תוכנת וויז. הדבר ידוע ונמצא בטיפול של הגורמים הרלוונטים (באג, מייזו, וויז). אני מאמין שזה דבר שיפתר בעזרת עידכוני תוכנה בקרוב ובכל מקרה, הניווט של גוגל מפות עובד בסדר גמור.
<עידכון> בעיית הוויז נפתרה ואפליקציית וויז עובדת תקין</עידכון>

איכות בניה - המכשיר נראה טוב אבל אני בספק אם איכות הבנייה תשרוד את הטירונות שעבר הגלקסי 2 שלי (מצד שני, אני לוקח בחשבון שבמחיר הזה, אפשר להחליף כל שנה וחצי ולא כל שלוש שנים).

תמיכה - המכשיר מגיע בלי שום חוברת הסבר וחבל. באג יכלו להשקיע קצת ולצרף לפחות חוברת בסיסית להתחלה העבודה.
צריך להסתגל:

אין כפתור "חזור" - אחרי שהתרגלתי בגלקסי S2, היה קשה לחיות בלי כפתור "חזור". הכפתור במכשיר מופיע בפס לבן שמצטרף בתחתית המסך בכל אפליקציה. זה לא נורא ואני התרגלתי די מהר. במיוחד כשאפשר להשתמש גם בכפתור התפריט ככפתור "חזור" ( פשוט ליחצו על התפריט ומישכו למעלה).

לחצן כיבוי פיזי למעלה - שוב, התרגלנו אליו בצד, והשינוי היה קשה ביום הראשון אבל אחר כך זה נהייה אינטואטיבי, במיוחד כאשר אפשר ללחוץ לחיצה ארוכה על כפתור התפריט והטלפון יינעל. כדי להפעילו ניתן למשוך מכפתור התפריט למעלה או להקיש פעמיים על המסך.טיפים וטריקים:

אם כבר אנחנו פה, כמה טריקים שלי וקישורים לאתרים נוספים בתחום.

אתר meizu העולמי - פורום למערכת ההפעלה Flyme.

פורום meizu ישראלי למכשיר.

ביקורת טובה ביוטיוב עם תצוגה מעולה של המכשיר.

טיפ 1: המכשיר לא מציע אפשרות ליצור קיצורי דרך לחיוג מהיר על שולחן העבודה. אפשר להשיג זאת ע"י התקנת האפליקציה החינמית (שלא דורשת יותר מידי הרשאות!) SpeedDial (קליק למעבר לאפליקציה).

טיפ 2: במכשיר קיימת ספריית "כלי מערכת" , בתוכה ישנה אפליקציה בשם "טיפים". מומלץ להריץ בהתחלה ולקבל כמה טיפים בסיסיים (אם כי זה מאוד בסיסי ואפשר היה להשקיע קצת יותר).

טיפ 3: לחזרה אחורה ניתן ללחוץ על החץ שמופיע למטה כאשר פותחים אפליקציה או פשוט לשים את האצבע על כפתור התפריט הראשי (למטה במרכז) ולגרור למעלה. זה יבצע את פעולה ה BACK בכל מקום.

טיפ 3: פתיחת המכשיר על ידי הכפתור בראש המכשיר או לחיצה על תפריט ומשיכה למעלה. כיבוי על ידי הכפתור בראש המכשיר או לחיצה על תפריט לשניה וחצי. הקשה כפולה על המסך גם תדליק אותו.

טיפ 4: רוצים לראות את כל האפליקציות הפתוחות? שימו את האצבע על הפס השחור בתחתית המכשיר (מימין או משמאל לכפתור התפריט) ומשכו למעלה. תפתח לכם שורה עם האפליקציות הפתוחות. מפה יש כמה אפשרויות:
     1. לחצו על אייקון ומשכו למעלה על מנת לסגור את האפליקציה הספציפית.
     2. לחצו על אייקון ומשכו למטה על מנת לסגור את כל האפליקציות.
     3. לחיצה ארוכה על אייקון תוסיף מנעול על ידו. זה אומר שאם תסגרו את כל האפליקציות על ידי משיכה למטה, האפליקציה הנעולה לא תסגר. עדיין אפשר לסגור אפליקציה נעולה על ידי משיכה שלה למעלה. לחיצה ארוכה נוספת תעלים את המנעול.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה