יום חמישי, 8 בדצמבר 2011

הינה זה מגיע - POWER NGN.

בזק בין לאומי משיקה ברעש גדול וקמפיין ענק את רשת ה POWER NGN. אין ספק שהקמפיין מושקע ואפילו משעשע. אבל מה זה בעצם אומר לגבינו, הלקוחות?

תראה את דוד של אח שלך, התחיל מאפס ומשם התדרדר. ממש כמו הפינגים שלנו


לאחר גלישה ברחבי הרשת הבנתי שיש בילבול קל בין החבילות השונות והמותגים השונים שבזק ובנותיה מפרסמות ולפיכך החלטתי לעזור לגולש הנבוך בביאור המושגים.

אני מתכבד להציג לכם את כל סוגי החבילות והטכנולוגיות עם תיאור קצר על מה שתקבלו בכל אחת.

חבילת גלישה רגילה

בחבילת הגלישה הרגילה תוכלו לבחור מהירות מסויימת כאשר החברה מתחייבת לנסות ולספק את המהירות המקסימלית. בפועל, תקבלו חיבור אינטרנט איטי שמגיע לפעמים לחמישים אחוז מהמהירות המובטחת עם איטיות מכוונת בתוכנות P2P (ביטרונט, אימיול וכו'), סרטונים שיתנגנו לאט ויתקעו ובלי אפשרות לשחק במשחקי רשת שדורשים תגובה נורמאלית.

מסלול GAMER

זוכרים שהבטיחו לכם גלישה מהירה ואיכותית בחבילה הרגילה? אז שיקרו. אבל תמורת תוספת תשלום קטנה, הם מוכנים להתאמץ ולדאוג שהתקשורת שלכם באמת תגיעה לאן שצריך וטיפה יותר מהר. בחבילה זו ידאגו ל letancy ("שיהוי" בעיברית) נמוך שזה אומר פינגים קצת יותר מהירים (שזה אומר שסוף סוף תוכלו לשחוט טרולים במשחק הרשת האהוב שלכם בקצב יותר מהיר). עכשיו תשאלו למה אתם לא מקבלים פינגים נורמאליים בחבילה הרגילה?
שאלתם? יופי. כי תשובה לא תקבלו.

רשת ה NGN

בזק מסבירה מה זה רשת NGN: "רשת ה-NGN הינה רשת התקשורת החדשה של ישראל. הרשת המתקדמת מבוססת על עשרות אלפי קילומטרים של סיבים אופטיים הנפרסים בכל רחבי הארץ."
מסתבר שזו הרשת שתשפר את חיינו. היא ירוקה יותר, פחות מכוערת (רשת תת קרקעית) ופחות מזהמת את האוויר.
הביטים יותר נקיים
בעיקרון, זו אמורה להיות רשת יותר מהירה שתספק אינטרנט בקצבים הרבה יותר מהירים ממה שהכרתם. האם זה אומר שעם זה אפשר להוריד במהירויות מטורפת בלי חסימות בתוכנות P2P, שסוף סוף יהיה קצב העלאה גבוה ופינגים מהירים?
כנראה שלא. קצב ההעלאה עדיין נמוך (בערך 10% מההורדה) ואם תרצו פינגים טובים, כנראה שגם על ה NGN תצטרכו חבילת גיימר (בתוספת תשלום סימלית).

אז מה בעצם כל כך מיוחד בזה? שהכבלים יצאו עם רשת יותר מהירה (UFI) ובזק היו חייבים מותג חדש שיוכלו למכור ללקוחות. אז הלכו על "NGN". לא לדאוג. אינטרנט איכותי עדיין לא תקבלו.

ועכשיו, כשיש לנו ביד מותג מנצח, אפשר להתחיל לחרוש עליו. וככה נוצר המותג החדש:

PRIVATE NGN

לפי בזק בין לאומי: "על מנת לאפשר לגולשים במהירויות גבוהות ליהנות מחויית הגלישה הטובה ביותר, הקמנו את רשת ה- Private NGN , רשת אינטרנט נפרדת המיועדת עבורם באופן בלעדי."
כן. אתם לא טועים. בב"ל הקימו רשת אינטרנט נפרדת. בחיי. מעניין אם הם העתיקו לשם את כל האינטרנט הקודם...

רק רגע, אנחנו מעתיקים את האינטרנט

אתם בטח תוהים אם עכשיו תקבלו גלישה מהירה ואכותית? אם עכשיו תוכלו לקבל את מלוא רוחב הפס? אם עכשיו תהייה לכם מהירות העלאה גבוהה ופינגים נמוכים? והאם עוד פעם תצטרכו לשלם על איזו חבילת גיימר וכל מיני תוספות כדי לגלוש כמו בני אדם?
האמת? אין לי שמץ. נראה כאילו לקחו את ה NGN, הדביקו לו מדבקה נוצצת (PRIVATE NGN) ומוכרים אותו ביותר כסף עם כל מיני הבטחות (רוחב פס יותר טוב, שירות VIP, מגוון שירותים נוספים ובלה בלה בלה).
לא בטוח שחוץ ממיתוג נוסף לצורך פרסומת, המסלול הזה שווה את המחיר לעומת מה שתקבלו בו מול חיבור רגיל.

והינה הגענו למיתוג האחרון -

POWER NGN

ממש עכשיו בזק בין לאומי מפרסמת את ה POWER NGN. עוד מותג נוצץ ומגניב.
מה זה אומר? כנראה שהחבר'ה בשיווק היו משועממים והחליטו שאנשי המכירות צריכים כל משפט שני לזרוק את המילים "POWER NGN". 
מאחר וזה שירות חדש, עדיין לא ברור איזו מהירות תהייה בו, איך יהיו הפינגים לחו"ל וכמה נידרש לשלם בשביל המיתוג החדש. מן הסתם זה ייגרום לכך שממש במקרה, כל שאר המסלולים בבזק/בזק בין לאומי יתחילו להיות איטיים ומעצבנים ואנשי המכירות יחפרו לנו שתמורת סכום סימלי אנחנו יכולים לעבור ל POWER NGN ולקבל את כל מה שהבטיחו לנו בכל אחת מהחבילות האחרות.באמת. נשבעים! 

עכשיו רק נשאר לראות אם בנוסף למיתוג החדש ולחליפה החדשה של התוכי של בב"ל, נקבל גם מהירות חדשה בלי שום חסימות והתערבויות, בלי חסימת אתרים, בלי עיכוב תוכנות P2P, עם קצב העלאה נורמאלי ובמחיר סביר.

*זה לא פוסט טכני. פרטים מלאים על כל מסלול אפשר למצוא באתרי בזק השונים. ורק למקרה שחוק לשון הרע שמאפשר לתבוע 300 אלף שקל יעבור: בזק ובזק בין לאומי הן אחלה חברות. אני אוהב אותן. אני לא טוען שבב"ל מתערבת ברשת, מעכבת P2P, משתמש ב traffic shifting, מאבדת packets מאתרי הורדות או מתערבת בנייטרליות הרשת בכל צורה שהיא. אם זה נראה ככה, זה כנראה כוח עליון בלתי מוסבר שקורה בצורה רנדומלית לחלוטין. בכל מקרה, אין לי 300 אלף שקל. סתם שתדעו.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה