יום שלישי, 21 בפברואר 2012

20 מגה בבזק חינם תמורת 24.9 לחודש

בזק מנסה להתאושש מהבעיטה שחטפה בביצים מהוט שיצאה במבצע של 100 מגה ב-20 ש"ח ומבצעים אטרקטיביים לטריפל. הפרסום האגרסיבי של גידי גוב מציע לנו 20 מגה ללא תוספת מחיר. רק שבזק שכחה להזכיר בפרסומת שיש תוספת קטנה.

רואים את התוספת? עוד לא? חכו רגע

 בזק אומנם מציעה לכם לקבל 20 מגה באותו המחיר שאתם משלמים עכשיו למשך שנה אבל כאשר תתקשרו, תגלו שכדי לקבל את המהירות המובטחת, אתם צריכים לשדרג את המודם שלכם למודם VDSL שבזק מספקת (ולדעתי אין להשיג אותו בקניה רגילה בארץ, רק בחו"ל).

טוב, אתם בטח חושבים שבזק משאילה את המודם חינם או לכל היותר תיתן אותו בצורה המרגיזה של חיוב-זיכוי שכה אהובה על החברות.

אז לא בדיוק. רואים את הלינק הקטן בתחתית התמונה?הינה, שם למטה. מה מסתתר לו?הלינק הזה יוביל לתקנון שיסביר לכם (רק בעמוד השני כמובן) שהמודם באמת ניתן בצורה של חיוב-זיכוי של 24.90 לחודש.

אבל - החיוב-זיכוי הוא לא לשנה (שזו התקופה שבה תקבלו את המהירות ללא תוספת מחיר) אלא לשנתיים!


עזבו, זה כסף קטן...

זה בעצם אומר, שאחרי השנה הראשונה שבה לא תשלמו תוספת על המהירות המשודרגת, אתם מתחילים שנה שניה שבה המחיר לחודש עבור המהירות קופץ ל- 140 ש"ח לחודש!
רוצים להתנתק אחרי שנה (הרי אין התחייבות)? אין בעיה, אתם צריכים לשלם את שאר התשלומים על המודם. שזה יוצא 24.9 * 12 תשלומים שנותרו מהשנה השניה = 298.8 ש"ח.

אז בואו נראה מה באמת המבצע:

או שאתם לוקחים שנה ראשונה חינם ואז משלמים את הקנס בסוף השנה ועוזבים.
במקרה כזה תשלמו את הקנס של 298.8 ש"ח שזה אומר שכל חודש בשנה הראשונה עלה לכם 24.90 ולא באמת חינם.

אפשרות שניה היא שאתם נשארים מנויים לעוד שנה כדי לא לשלם את הקנס ואז תשלמו 140 ש"ח לשנה השניה. במקרה כזה, אם תפרסו את החיוב על פני השנתיים, הרי שכבר בשנה הראשונה שילמתם 70 ש"ח בחודש.

אז 20 מגה חינם לשנה בבזק? הצחקתם אותי.
3 תגובות:

  1. לא חייבים לקחת את המודם הזה. ניתן להסתפק ב15M עם מודם חינמי של ADSL2+ !!!

    השבמחק
  2. כן. ככה שמעתי. אבל בשיחה עם נציגת שירות היא לא טורחת להגיד את זה ומנסה להתחמק כששואלים אותה על זה באופן יזום.

    השבמחק
  3. וזה גם לא באמת חינם - אתה עדיין משלם על השנה הראשונה את הסכום ששילמת לפני (בד"כ בין 50 ל 70 ש"ח לחודש) אתה רק לא מוסיף תשלום. זה לא שאתה מקבל אינטרנט חינם...

    השבמחק