יום שלישי, 18 במרץ 2014

האם ג'ילט מחביאים את ישראל?

כנראה שאין מישהו בארץ שהשם "ג'ילט" זר לו. מדובר במותג הגילוח הכי חזק בעולם ששולט בערך ב- 70% משוק הגילוח העולמי ובארץ, נכון לשנה האחרונה, שולט במעל ל- 90% משוק הגילוח המקומי. מאחר ומדובר במותג כל כך חזק בארץ שכנראה גם מרוויח לא רע מהצרכן הישראלי, קצת מוזר לי שג'ילט מעלימים כל קשר בינם לבנינו באתר העולמי.לפני כמה חודשים, במהלך חיפוש אחר פתרונות גילוח קצת יותר זולים, נכנסתי לאתר של ג'ילט, לקרוא קצת על הסכינים ועל הדרך לחפש איזה קופון או מבצעים על הסכינים שלהם.

כך נראה האתר העולמי שלהם, בוחרים ב"אסיה" ומשם ב"מזרח התיכון" -

אסיה --> המזרח התיכון.
ומה קורה אחרי שבחרנו במזרח התיכון?
האם ייתנו לנו לבחור בין מדינות המזרח התיכון?
האם נקבל אתר כללי באנגלית שלפחות יתאים גם לתושבי ישראל הדוברים את השפה הבין לאומית?

מסתבר שלא. נקבל אתר על טהרת השפה הערבית ללא שום אזכור של ישראל ושום אפשרות לצפות במידע בעברית.

אז מה כתבו שם?
קצת מאכזב, בעיקר לאור העובדה שבאתר העולמי אפשר לבחור בין יותר מ-50 מדינות שונות ולכן אני לא רואה שום סיבה שלא אוכל לקרוא בו גם מידע בעברית. במיוחד כאשר מדובר במוצר שהוא כמעט מונופול בתחום בארץ.

אז החלטתי להיות נודניק ולפנות אל ג'ילט בארץ שמיובאים על ידי חברת פרוקטר & גמבל (P&G) ולהאיר את עיניהם שבאתר העולמי שכחו אותנו. קיוויתי שזו סתם טעות והנציגים בארץ יעשו מאמץ לתקן את זה ולהעלות גם אתר עבורנו.


הפניה הראשונה הייתה באמצע ספטמבר 2013 וקיבלתי עליה את המענה הלקוני הבא (חלק מהשמות של הנציגים וכתובות המייל צונזרו לשמירה על פרטיות):

תודה שאתם מודים לי.


לאחר שבועיים של התעלמות ממני, כתבתי להם שוב עם תזכורת שאני ממתין לתשובה:הפעם ענו מהר, אוקטובר 2013, ונראה שיש אור בקצה סכין הגילוח:

אולי תפסיקו להודות לי?

הפעם מיכל ערכה בירור מקיף עם האחראים ויש אתר מקומי בהקמה והוא אפילו יעלה בשבועות הקרובים!

נשמע טוב, כל כך טוב ששלחתי את המכתב הבא (ושימו לב, כבר הגענו לפברואר 2014!):

כמה חודשים זה "בשבועות הקרובים"?

אז הפעם מסתבר ששירות הלקוחות בכלל לא מטפל בנושא אבל אחרי שהנושא עבר לגורמים הרלוונטים ומשם לגורמים האחראים, הוא חוזר שוב לטיפול של הגורם הרלוונטי...

שוב מודים לי... ורומזים שאני נודניק...

טוב, אז עבר הזמן ואנחנו כבר ב 2 למרץ 2014 והינה התשובה הסופית של ג'ילט בארץ:

לא מודים בכלום

חצי שנה אחרי הפניה הראשונה שלי ואין להם באמת מושג מתי יעלה אתר בעיברית. הם גם רוצים לתת לי מתנה בלי להודות בטענה כלשהי.

העיקר שהם כל כך מודים לי ושמחים לשרת אותי. הם גם שמחים לענות על כל שאלה אבל על השאלה מתי יהיה אתר מקומי כמו שיש למעל לחמישים מדינות אחרות בעולם, הם לא כל כך שמחים לענות ואתר כזה לא נראה באופק.

לי באופן אישי נראה קצת מוזר שמעל חמישים מדינות זכו לאתר מקומי ורק ישראל שבהחלט נמצאת במזרח התיכון (שמופיע באתר) זוכה להתעלמות מופגנת שכזו כאשר כל שאר השכנות שלנו זכו לאתר בשפתם.

גם התשובות המתחמקות של פרוקטר & גמבל לא מקובלות עלי. עברה מעל חצי שנה וזה זמן די והותר להרים אתר של כמה עמודים עם מידע בעברית. לדעתי, ולמרות שהם כמובן לא מודים בשום טענה, פרוקטר & גמבל פשוט מנסים להעלים את ישראל מהאתר הרישמי מסיבות פוליטיות. אני פשוט לא רואה שום סיבה אחרת להתעלמות מישראל ומהשפה העברית באתר.

אשמח לשמוע מהם בצורה ברורה שזה לא נכון ואולי לראות אתר בעברית למותג של ג'ילט.

עריכה 03/11/2014:
מסתבר שזה דגל המזרח התיכון על פי ג'ילט
כחול ולבן? לא אצל ג'ילט


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה