יום שלישי, 21 במאי 2013

1100 הרוגים בהתרסקות בניין? הצחקתם את יעקב אילון

ערוץ 2 העלה לא מזמן את התוכנית "העולם הלילה עם יעקב אילון" שאמורה להיות מין סוג של תוכנית חדשות-אקטואליה-בידור בהנחיית יעקב אילון שמארח כל מיני "כתבים" על מגוון נושאים.

כנראה שיעקב אילון לא החליט אם זו תוכנית חדשות או תוכנית בידור.
אתמול (20/5/13) שודרה התוכנית ובה אייטם שמספר על מפעל טקסטיל שהתמוטט וגרם למוות של 1100 פועלים בבנגלדש. לא בשורה משמחת במיוחד.

קבל איזה סיפור פצצה יש לי
וככה נפתח הסיפור בחיוך. אם אתם תוהים למה החיוך הענק של לירון שמם (שמוגדרת ככתבת mako) אז זה בגלל שהיא מצאה זווית ממש מצחיקה על התרסקות הבניין.

נו, נו, אני מחכה לפאנץ'

מסתבר שבנגלדש היא מעצמת טקסטיל והתרסקות הבניין חשפה שוב לעלום את תנאי העבודה הקשים של הפועלים שם וזה הכניס ללחץ כל מיני חברות גדולות כמו זארה ו-H&M. אין ספק, מדובר בקטע ממש מצחיק שאלף הרוגים בבנגלדש עלולים לגרום לעליית מחירים של בגדים.

בסוף, אחרי שגמרו לטחון את נושא הפאניקה של החברות הגדולות שמייצרות שם (כן, ככה יעקב הגדיר את זה. פאניקה. הרי ברור שהחברות ממש בפאניקה. זה נורא מפחיד אותן שיש 1000 הרוגים מתוך 4,000,000 פועלים או שעומדים לשפר לפועלים את התנאים ולשלם להם 42$ לחודש במקום 40$) אפילו יעקב אילון כבר לא התאפק וחשף שיניים בחצי חיוך למצלמה. בכל זאת מדובר באייטם ממש מצחיק על חברות אופנה שמפחדות ועל בגדים שיעלו (אולי) בכמה אגורות לחולצה.

איזה קטע, מזל שקניתי מלא חולצות לפני הקריסה

אז כן, ככה נראה אייטם על 1100 פועלים שנהרגו בהתרסקות המפעל שלהם. ככה נראית תוכנית לא ברורה בערוץ 2.

ואחרי שלירון הזהירה שצריך לקחת בחשבון עליית מחירים ושהבגדים כבר לא יהיו זולים כל כך, סיכם אילון את הנושא במשפט המצויין "החגיגה נגמרה כמו שאומרים".

אכן, החגיגה נגמרה...

חילוץ מהריסות המפעל בבנגלדש

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה